Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Czym jest?

Opiera się na koncepcji , opracowanej przez Adele Faber i Elaine Mazlish i zawartej w książce : „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.  Zgodnie z nią, celem zajęć jest pokazanie rodzicom nowych sposobów komunikowania się z dziećmi oraz innych sposobów reagowania. Dzięki tym umiejętnościom będą mogli lepiej porozumiewać się ze swoimi dziećmi oraz lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia :

  1. Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami
  2. Zachęcanie do współpracy
  3. Zamiast stosowania kar
  4. Zachęcanie do samodzielności
  5. Pochwała i szacunek do samego siebie
  6. Uwalnianie dzieci od grania ról

 

W jaki sposób?

Założeniem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców jest praca psychoedukacyjna z rodzicami. Pełny kurs obejmuje cykl 12 – 14 spotkań grupowych. Podczas każdego z nich uczestnicy mają okazję w różnych ćwiczeniach sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne, odkryć powody porażek wychowawczych oraz poznać nowe sposoby porozumiewania się. Cennym elementem zajęć jest możliwość doświadczenia różnych sytuacji z perspektywy dziecka i rodzica.

 

Dla kogo?

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców jest bardzo dobrą ofertą dla każdego rodzica i wychowawcy, który chce rozwinąć swoje kompetencje rodzicielskie lub wychowawcze. To propozycja dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć i mądrzej kochać swoje dzieci.

 

Prowadząca : Anna Kopeć, Instruktor Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

 

Kontakt:

IDEA

Podkarpacka Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego

Rozwoju Psychiatrii i Psychoterapii w Rzeszowie,

ul Zygmuntowska 12/3, 35-025 Rzeszów

tel. 792 944 744

tel. 790 291 522 ( prowadząca)